aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny, aparat na zęby, klamerki na zęby - (z grec. orthos-prosty i odous-ząb), służy do przywracania właściwego, fizjologicznego zwarcia między szczęką a żuchwą, wyrównywaniu i właściwym ustawianiu zębów w łukach zębowych, leczeniu wad zgryzu.

Źródło: wikipedia.org


 • Janusza Palikota mocno wyboista droga do gwiazd
  Przedświąteczne przygotowania na lubelskiej starówce - cieśle stawiają szopkę. Kiedyś budowano ją kilkaset metrów dalej, pod ratuszem. Od dwóch lat stajenka powstaje pod oknami Janusza Palikota. Dosłownie - na jego podwórku - czytamy w DZIENNIKU.
 • Idealne kształty i proporcje, wiecznie młoda twarz i smukłe ciało. Kształtny, jędrny biust… Można tak bez końca. Brzmi kusząco, prawda? A jeszcze bardziej kusząco brzmi obietnica: możesz to mieć, wystarczy, że zdecydujesz się na operację. Jednak zanim to zrobisz, wykonaj mały test.
 • 11-latka z talentem już wie, na co wyda fortunę
  Wciąż nie może uwierzyć w swój sukces. Zapewnia, że w programie nie było rywalizacji, a wszyscy uczestnicy wspierali się nawzajem. 11-letnia Magda Welc, która wygrała trzecią edycję programu "Mam talent!" wie już, co zrobi z 300 tys. zł.
 • Aneta Kręglicka
  Ostatnio była Miss Świata ma sporo kłopotów. Nie dość, że musi zapłacić sąsiadom za zalewanie ich ogródka, to jeszcze straciła dość intratne zajęcie.
 • Dziecko bawi się farbami
  Co uczula twoje dziecko? Nawet nie wiesz, jak długa jest ta lista! Zastanów się, nim przekłujesz dziecku uszy Lub pójdziesz do ortodonty, dokładnie sprawdź, jaki kupujesz dziecku kosmetyk, ubranie, zabawkę, a nawet – jakiego używasz odświeżacza powietrza. Uczulające substancje mogą być wszędzie! Oto lista!
 • Alfa Romeo
  Aż 65 proc. respondentów myje auto raz w miesiącu lub częściej, a tylko co czwarty mężczyzna pamięta o kontrolnych wizytach u dentysty. Dla Polek natomiast zdrowie jest priorytetem.
 • Kazimiera Szczuka
  Kazimiera Szczuka wspomina swoje początki w show-biznesie. I nie są to wspomnienia przyjemne. "Gorsza niż utrata anonimowości, jest utrata poczucia integralności samego siebie" - mówi Szczuka.
 • Dziecko w gabinecie dentystycznym
  Chociaż służą zaledwie kilka, maksymalnie kilkanaście lat, to dziecięce zęby wymagają szczególnej uwagi. Po pierwsze są dużo bardziej delikatne niż zęby stałe, przez co są narażone na szybszy rozwój próchnicy, a druga sprawa to nastawienie dziecka. Nie każdy maluch chętnie czyści ząbki, czy daje się zaprowadzić do dentysty. A pielęgnowanie zębów naszego dziecka to ważna sprawa, bo ewentualne zaniedbania mogą mieć negatywny wpływ na uzębienie stałe.
 • Idealny uśmiech
  Koniec z manią wybielania? Zapanowała moda na drobne niedoskonałości w uśmiechu!
 • Kobieta u dentysty
  Wkrótce Sylwester i bale karnawałowe. Do listy przygotowań Polki coraz częściej oprócz wizyty u fryzjera i kosmetyczki, dodają także wizytę u… dentysty. Kobiety do gabinetów stomatologicznych coraz częściej przychodzą ze zdjęciami celebrytek, prosząc dentystę o „zrobienie” identycznych zębów. Hitem są...
 • Uśmiechnięta kobieta
  Nie wielkość biustu, czy długość nóg, ale spontaniczność, poczucie humoru i pewność siebie - to mężczyźni cenią w kobietach. Za sprawą szczerego i swobodnego uśmiechu atrakcyjność pań w oczach płci przeciwnej wzrasta czterokrotnie.
 • Kobieta u stomatologa
  Wesela planują dziś wedding plannerzy, tymczasem przemysł ślubny ma nowego doradcę – wedding smile concierge. To osoba, której zadaniem jest zadbać o zęby panny młodej. Nowa profesja jest efektem mody na stomatologię ślubną, jaką wywołała księżna Kate. W Polsce działa już gabinet, który pierwszy zatrudnił zębowo-weselnego doradcę.
 • Metamorfoza Mai Sablewskiej
  Była menadżerka gwiazd, a obecnie doradca wizerunkowy i prowadząca programy poradnikowe na kanale TVN Style, twierdzi, że zmiana jej rysów twarzy, o której wszyscy tak wiele mówią, dokonała się za sprawą specjalnej diety. Oto historia tej cudownej przemiany na zdjęciach. Oceńcie, czy jej tłumaczenie jest wiarygodne.
 • Uśmiechnięta kobieta
  Masz braki w uzębieniu? Grożą Ci zmarszczki, seplenienie i utrata pozostałych zębów!
 • Natalia Siwiec
  - Planuję dziecko, gdy zdejmę aparat ortodontyczny – mówi Natalia Siwiec. Na razie jednak modelka przelewa uczucia macierzyńskie na swego pasierba. Twierdzi, że uwielbia być macochą, a z 13-letnim Mateuszem ma doskonały kontakt, oparty na koleżeńskich relacjach.
 • Kobieta uśmiecha się
  Czy stomatolog może sprawić, że poczujemy się piękniejsze? Tak! Współczesne metody na poprawę wyglądu naszych zębów sprawią, że staniemy się w oczach innych i swoich - bardziej atrakcyjne, pewne siebie, a nawet młodsze. Przygotowaliśmy przegląd najlepszych metod na odjęcie sobie lat. Stomatologia estetyczna to nie tylko wybielanie – sprawdź co jeszcze może zrobić dla Ciebie dentysta!