badania krwi na komórki rakowe

Artykuły dotyczące tematu badania krwi na komórki rakowe znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące badania krwi na komórki rakowe. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • W moczu mężczyzn z rakiem prostaty występuje białko EN-2 wytwarzane przez komórki rakowe
  Zwiększają się nasze szanse w walce z nowotworem prostaty. Brytyjscy naukowcy opracowali nowy skuteczniejszy test na raka. Do tego jest bardzo prosty. Polega na badaniu moczu pacjenta.
 • Raka szyjki macicy można powstrzymać.
  RSM? Rak szyjki macicy – choroba, która nie musi zbierać śmiertelnego żniwa wśród Polek. Zredukować liczbę zachorowań i śmierci z powodu RSM do 2020 roku o połowę - to ambitny cel Polskiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy, która opracowuje Narodowy Program Profilaktyki RSM. Przedstawi go jeszcze w tym roku Ministerstwu Zdrowia. Dziś już można wyrazić swoje poparcie dla działań na rzecz profilaktyki RSM na stronie www.koalicjarsm.pl.
 • Tabletki na choroby układu krążenia leczą również raka?
  Przyjmują go chorzy na serce i cierpiący z powodu wysokiego cholesterolu. Według najnowszych badań naukowych ten lek powstrzymuje również rozwój komórek rakowych.
 • W 2020 r. na raka prostaty zachoruje w Polsce prawie 18 tysięcy mężczyzn
  Specjaliści alarmują: w ciągu 10 lat gwałtownie zwiększy się u mężczyzn zachorowalność na nowotwory, w tym na raka prostaty, który już teraz jest trzecim najbardziej zabójczym nowotworem u panów. Jak się przed tym uchronić?
 • Ważne odkrycie! Za rozwój raka odpowiadają macierzyste komórki nowotworowe
  Szykuje się przełom w badaniach nad nowotworami. Trzy niezależne badania potwierdziły, że za rozwój i nawroty raka mogą być odpowiedzialne macierzyste komórki nowotworowe. Informują o tym w najnowszym wydaniu magazyny "Nature" i "Science".
 • Aktywność fizyczna korzystnie wpływa na długość życia
  Intensywne ćwiczenia sprzyjają powielaniu się komórek macierzystych, które odpowiadają za odnawianie się narządów - wskazują badania polskiego zespołu naukowców pracującego w Polsce i USA.
 • Dziś każdy powinien sam, właśnie z rozsądku i zapobiegliwości, raz na jakiś czas wydać trochę pieniędzy i porządnie się przebadać. Musimy być czujni, ale nie możemy dać się zwariować.
 • Nie bagatelizuj objawów choroby
  Dotyka rocznie sześć tysięcy osób, jednak wciąż o problemach chorych mówi się niewiele. A szkoda, bo ten rak jest czwartym pod względem częstości występowania nowotworem złośliwym u mężczyzn i dziewiątym u kobiet
 • NanoKnife do walki z rakiem
  Jedną z najgroźniejszych chorób współcześnie nękających ludzi jest rak. Nowotwór to druga w kolejności przyczyna umieralności po chorobach układu krążenia, która przyniosła już więcej ofiar niż wszystkie wojny XX wieku.
 • Komórka rakowa
  Wykrycie choroby nowotworowej na wczesnym etapie jej zaawansowania zwiększa szanse pacjenta na powrót do zdrowia, ale brak objawów wskazujących na postępujący proces chorobowy znacznie utrudnia szybkie rozpoznanie schorzenia.
 • Ból brzucha
  O raku jajnika i raku szyjki macicy mówi się coraz więcej i częściej. W polskim społeczeństwie wciąż pokutują jednak liczne błędne przekonania na ich temat. We wrześniu na całym świecie obchodzony jest Miesiąc Świadomości Nowotworów Ginekologicznych. To dobra okazja, by dowiedzieć się więcej o tego rodzaju nowotworach.