kiedy badać poziom estrogenów

Artykuły dotyczące tematu kiedy badać poziom estrogenów znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kiedy badać poziom estrogenów. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Jak dbać o siebie w wieku 20, 30, 40 lat?
  Jesteś kobietą, więc masz szansę żyć dłużej niż mężczyźni. Jednak musisz o siebie dbać: wsłuchuj się we własny organizm, rozpoznawaj wysyłane przez niego sygnały i regularnie się badaj. A jak dbać o siebie i o jakich badaniach pamiętać, mając lat 20, 30 i 40? Oto nasz poradnik.
 • Sprzedawcy kobiecych lęków...
  Jeśli mając 30 lat, już martwisz się, co to będzie, jak zaczną się poty i uderzenia gorąca, znaczy to, że uległaś medialnej nagonce na menopauzę. Ale spokojnie, bo nie taki diabeł straszny, jak go malują, a najnowsze badania wykazują, że kobiety po menopauzie wciąż mają ochotę na seks.
 • Seks czy czekolada - na co masz ochotę w "te" dni?
  Nie od dziś wiadomo, że nastrój i apetyt na różne rzeczy zależy u kobiet od jej cyklu miesięcznego. Nawet jeśli sobie tego nie uświadamiamy, to pewne zachcianki i stany emocjonalne są u kobiet w tych samych fazach cyklu podobne. Sprawdź, jak wypadasz "w te dni" na tle innych kobiet. Czy też masz wówczas apetyt na seks i czekoladę?
 • Seks to o wiele więcej, niż tylko przyjemność
  Seks jest przyjemny sam w sobie – każdy to wie. Nie każdy jednak jest świadom tego, że korzystnie wpływa też na nasze zdrowie, nie tylko samopoczucie. Czy w ramach uwolnienia się od bólu głowy powinno się skierować swoje kroki do sypialni kochanka?
 • Seks po trzydziestce to dopiero jazda!
  Kiedy libido idzie w dół, raczej trudno spodziewać się fajerwerków w sypialni. Chyba tylko Casanova mógł się poszczycić formą seksualną w każdym momencie swego życia, zwykli ludzie muszą o nią dbać na co dzień. Żeby nigdy nie zawieść swojego partnera, trzeba wiedzieć, co wpływa korzystnie na nasze życie erotyczne.
 • Jeśli chcesz zajść w ciążę, powinnaś zrezygnować z wysiłku fizycznego
  Aktywność fizyczna obniża zdolność kobiety do zajścia w ciążę - informuje w wywiadzie dla "Wysokich obcasów" dr Grażyna Jasieńska, od lat zajmująca się badaniem płodności.
 • W walce z ceulitem mogą pomóc profesjonalne zabiegi
  Model szczupłej, a nawet bardzo szczupłej kobiety wciąż króluje na wybiegach mody i w mediach. Eksperci prześcigają się w promowaniu ekspresowych diet, a medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie przed latem, gdy chętniej odsłaniamy ciało. Kluczem do piękna jest jednak zachowanie zdrowia, naturalność i samoakceptacja. Jak więc osiągnąć ten złoty środek?
 • Z biologii wiemy, że seks służy prokreacji, psychologowie twierdzą, że zaspokaja nasze popędy, a w kolorowych magazynach czytamy, że służy czystej przyjemności. Jeśli te argumenty Was nie przekonują, za portalem Intimatemedicine.com podajemy kilka innych powodów, dla których warto uprawiać seks.
 • Łożkowe problemy
  Do niedawna powszechnie uważano, że niepłodność to problem kobiet. Okazuje się jednak, że w takim samym stopniu dotyka ona mężczyzn (50 proc.), a wiąże się najczęściej z obniżoną jakością nasienia. 50 lat temu w jednym mililitrze spermy znajdowało się średnio 40-60 mln plemników, dziś jest ich mniej niż 15 mln. Co wpływa na zmniejszenie męskiej siły rozrodczej i jak temu zaradzić – mówi dr Jacek Nita, konsultant ds. ginekologii z Centrum Medycznego ENEL-MED.