otyłość brzuszna

Otyłość brzuszna – zwana inaczej "otyłością centralną", "otyłością typu jabłko", "otyłością trzewną", "otyłością wisceralną", "otyłością androidalną".

Źródło: wikipedia.org


 • Zbliża się Światowy Dzień Serca. Trwa ogólnopolska kampania na rzecz zdrowia. To dobra okazja, by dowiedzieć się, co zmienić w życiu i jak dbać o serce, by służyło Ci jak najdłużej.
 • Pożegnaj jego mięsień piwny
  To my jesteśmy specjalistkami od liczenia kalorii i utyskiwania nad tym, ile ich ma maleńka sałatka. Panowie w tym czasie bez oporów pałaszują ogromne steki. A jednak im dieta też by się czasem przydała. Nawaga dotyka co drugiego z nich. Facet na diecie? Jak najbardziej! Z twoją małą pomocą... Dlaczego warto powalczyć z tak zwanym mięśniem piwnym i jak to zrobić?
 • Pofolgowaliście sobie w jadalni? Zapytujecie się pewnie: co zrobić, by z powrotem wbić się w wystrzałową kreację czy ulubiony garnitur? Oto zebrane specjalnie dla was ekspresowe sposoby na pozbycie się zbędnych kilogramów. Wystarczą 3-4 dni na specjalnej diecie i Wasze problemy znikną!
 • Jak dbać o siebie w wieku 20, 30, 40 lat?
  Jesteś kobietą, więc masz szansę żyć dłużej niż mężczyźni. Jednak musisz o siebie dbać: wsłuchuj się we własny organizm, rozpoznawaj wysyłane przez niego sygnały i regularnie się badaj. A jak dbać o siebie i o jakich badaniach pamiętać, mając lat 20, 30 i 40? Oto nasz poradnik.
 • Dieta odpowiednia dla twojej figury
  Każda z nas przybiera i traci na wadze na swój sposób. Dopasuj dietę do swoich potrzeb i typu sylwetki, a schudniesz skutecznie i zdrowo. Sprawdź, czy jesteś jabłkiem, czy gruszką, a łatwiej ci będzie zadbać o linię. Podajemy przykładowe jadłospisy i najskuteczniejsze ćwiczenia.
 • Polacy mają za duże brzuchy
  Jemy za tłusto, za słodko, a przede wszystkim za dużo. Z najnowszych badań wynika, że aż 60 proc. Polaków cierpi na szczególnie niebezpieczną dla zdrowia otyłość brzuszną, która może powodować choroby układu krążenia, cukrzycę, a nawet Alzheimera.
 • Czy jesteś chora na miłość?
  Nie od dziś wiadomo, że pewne rzeczy bierzemy do siebie bardziej niż mężczyźni. Mówi się, że my jesteśmy wrażliwe, a oni nieczuli. Jednak czasem można pozazdrościć facetom zdrowego dystansu - szczególnie w świetle najnowszych badań. Kobiety żyjące w toksycznych związkach są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia wielu groźnych chorób. U mężczyzn takiej zależności nie zaobserwowano...
 • Gienek Loska
  Legendarny założyciel Perfectu, Zbigniew Hołdys, oglądał najwyraźniej zmagania Gienka, Ady i Michała w finale "X Factora", ale nie przypadły mu one chyba do gustu...
 • Karczochy
  Karczochy… Przysmak starożytnych Greków i Rzymian. Egipcjanie cenili ich właściwości lecznicze. Aż do XVIII wieku spotkać je można było jedynie na stołach bogaczy. Dziś nadal postrzegane jako wykwintna przekąska.
 • Ciężarna kobieta na treningu
  Aktywność fizyczna wnosi wiele dobrego w życie kobiety. Regularne ćwiczenia w połączeniu z odpowiednią dietą pomogą ustabilizować gospodarkę hormonalną kobiety i uniknąć wielu schorzeń, ale czy mogą jej również zaszkodzić? Czy zbyt intensywne treningi mają negatywny wpływ na płodność?
 • Olej kokosowy
  Tłoczony z owocu (bo nie orzecha!), którego nazwa w sanskrycie sugeruje, że zaspokaja wszystkie potrzeby życia - olej kokosowy szturmem zdobywa kuchnie, łazienki, apteczki i kosmetyczki. I dobrze, bo wyjątkowo sprzyja urodzie, zdrowiu i doznaniom smakowym.