przychodnie bydgoszcz

Artykuły dotyczące tematu przychodnie bydgoszcz znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przychodnie bydgoszcz. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • 27.07.2006 KOSZALINSpecjalistyczny Zespol Gruzlicy i Chorob Pluc.N/z zabieg spirometri, ktory polega na badaniu diagnostycznym, polegajacy na okresleniu mozliwosci oddechowych oacjenta, a takze ma zastosowanie przy wystepowaniu astmy.Fot. RADEK KOLESNK/KFP
  Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc (POChP) to czwarta przyczyna zgonów w Polsce. Podobnie jak nowotwory jest groźną chorobą społeczną. WHO szacuje, że w roku 2020 POChP będzie piątą przyczyną inwalidztwa, a trzecią przyczyną zgonów na świecie. Nie czekaj, idź się zbadać!
 • Przyjaciółki powinny przypominać sobie o cytologii
  Kto z kim "to" zrobił, kiedy i dlaczego - o tym kobiety często plotkują, popijając czerwone wino z koleżankami w kawiarniach. I nie ma pewnie w tym nic złego, w końcu od tego są kobietami, by analizować związki, miłości i przyjaźnie. Ale czasami rozmowa powinna schodzić również na inny tor. Bo dlaczego by nie zapytać przyjaciółki, kiedy ostatni raz robiła cytologię? Błahe pytanie, a może uratować jej życie. A przecież żal by było nie mieć z kim plotkować na emeryturze...
 • Na karę czterech lat więzienia w zawieszeniu skazał sąd lekarza z Bydgoszczy, który przez prawie dwa lata sprzedawał fikcyjne zwolnienia chorobowe. Skazani zostali także pomocnicy lekarza oraz klienci.
 • Poradnie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) powstają coraz liczniej przy szpitalach
  Na przepychankach między placówkami zdrowotnymi zyskają chorzy, którzy łatwiej dostaną się do lekarza.
 • Na cukrzycę narażone są osoby z nadwagą i otyłe
  Cukrzyca typu 2 rozwija się długo i przez wiele lat może nie dawać żadnych objawów. Szacuje się, że nawet 750 tysięcy Polaków może nie wiedzieć o swojej chorobie. Dlatego tak ważne są badania przesiewowe. Właśnie ruszają w kilku miastach Polski.
 • Farmaceutka
  Firmy farmaceutyczne sponsorują specjalistyczne kursy dla aptekarzy. Organizatorzy przekonują, że dzięki temu nie płacą oni za obowiązkowe szkolenia. Uczestnicy narzekają, że nauce towarzyszą reklamy leków.