salmonella

Salmonella – rodzaj bakterii z rodziny Enterobacteriaceae, grupujący Gram-ujemne względnie beztlenowe (fermentujące glukozę) pałeczki.

Źródło: wikipedia.org


 • Uwaga na salmonellę z zarażonych kurczaków!
  Mięso chorych kurczaków trafiło do sprzedaży w województwie świętokrzyskim. W sklepach mogło się pojawić aż 15 tys. ptaków, które mogły być zarażone salmonellą - podaje sanepid.
 • Procesom już dziękujemy
  Rodzice 11-letniej Australijki, skarżący sieć KFC o zarażenie ich córki salmonellą, czy małżeństwo procesujące się z McDonald's o publikację w sieci ich prywatnych zdjęć, to kolejne odsłony wojny, która codziennie rozgrywa się między wielkimi koncernami a ich niezadowolonymi klientami. Bitwy, choć głośno o nich w mediach, coraz rzadziej kończą się jednak w sądzie.
 • Uważaj na salmonellę w sklepach
  Sanepid w Legnicy (Dolnośląskie) wycofuje ze sklepów jaja pochodzące z jednej z podlegnickich ferm drobiu. W jajach znaleziono groźne bakterie salmonelli.
 • Jak usunąć pestycydy z warzyw i owoców?
  Jeśli nie mamy dostępu do warzyw i owoców hodowanych bez chemii (z upraw organicznych albo od działkowiczów nawożących naturalnym kompostem), musimy dla własnego dobra pozbyć się toksycznych chemikaliów z powierzchni jarzyn i owoców po przyniesieniu ich do domu z warzywniaka. Sama woda nie zda tutaj egzaminu.
 • Więzienie w Barczewie
  W więzieniu w Barczewie wybuchła epidemia. Okazało się, że za zakażenie odpowiadał jeden z więźniów, który pracował w szpitalnej kuchni.
 • Kurze udka - zdjęcie ilustracyjne
  130 kilogramów zepsutego mięsa drobiowego przeznaczonego do sprzedaży znalazł Sanepid w jednym z marketów w Białej Podlaskiej. Mięso miało trafić do sprzedaży.