tabletki na cholesterol

Artykuły dotyczące tematu tabletki na cholesterol znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące tabletki na cholesterol. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Żywność czy suplementy?
  W aptekach obok leków widnieją tzw. suplementy diety. Na sklepowych półkach coraz więcej działających leczniczo produktów. Gdzie leży granica między zwykłą żywnością a lekiem? Coraz częściej z jej określeniem mają nawet specjaliści.
 • W skórce jabłek kryje się zdrowy kwas ursolowy
  Tylko mięczaki obierają jabłka. I wiele tracą! Naukowcy znaleźli w skórce substancję, która jest nie tylko bardzo zdrowa, ale również wzmacnia muskulaturę i pomaga pięknie wyrzeźbić ciało.
 • Dieta śródziemnomorska chroni przed chorobami serca
  Czy najnowsze badania na temat prozdrowotnych właściwości diety zmienią podejście lekarzy-kardiologów? Do tej pory uważano, że przestrzeganie odpowiedniej diety zmniejsza ryzyko zawału serca. Okazało się jednak, że tylko w teorii. Medycyna zna już lepsze środki, lepiej działające w praktyce.
 • Tabletki na choroby układu krążenia leczą również raka?
  Przyjmują go chorzy na serce i cierpiący z powodu wysokiego cholesterolu. Według najnowszych badań naukowych ten lek powstrzymuje również rozwój komórek rakowych.
 • Na nowej liście refundacyjnej znalazło się 216 leków
  Nowe preparaty dla cukrzyków i schizofreników, obniżki cen – tak resort zdrowia reklamował nowy wykaz leków refundowanych. O tym, że część z nich była już dostępna w 2011 roku, ministerstwo nie wspomniało
 • Na początku 2013 r. będzie dostępny polski generyk słynnego leku onkologicznego
  Na początku 2013 r. będzie dostępny polski generyk słynnego leku onkologicznego, który zrewolucjonizował leczenie przewlekłej białaczki szpikowej - dowiedziała się PAP podczas uroczystości 60-lecia Instytutu Farmaceutycznego, która odbyła się w Warszawie.
 • Sok grejpfruta wchodzi w groźną interakcję z niektórymi lekami
  Lekarze biją na alarm: z powodu niewiedzy wielu pacjentów naraża się na poważne niebezpieczeństwo. Zwykłe popijanie tabletek sokiem grejpfrutowym może doprowadzić do ich przedawkowania, które zagraża zdrowiu i życiu.
 •  Pionier psychiatrii dziecięcej podważył przed śmiercią wiarygodność dowodów na istnienie ADHD
  Rozpacz po śmierci bliskiej osoby trwająca dłużej niż dwa tygodnie to już depresja. Spokojnie, można ją leczyć. I na tym zarobić.
 • Kobieta na dieciea
  Najważniejsze w walce z cellulitem jest wprowadzenie do jadłospisu produktów bogatych w witaminę C, która oczyszcza i odwadnia organizm oraz błonnik.
 • Apteczka
  Przygotowanie do rodzinnego wyjazdu pochłania dużo czasu i energii, nic więc dziwnego, że w momencie zamknięcia ostatniej walizki tylko nieliczni rodzice pamiętają o zaniesieniu do samochodu apteczki podróżnej.
 • Piękna kobieta w wodzie
  Spirulina to najnowsze odkrycie kosmetologii. Ta mikroskopijna alga jest nieocenionym źródłem składników odżywczych: witamin, enzymów, minerałów i protein. Nawilża i ujędrnia skórę, zapobiega powstawaniu zmarszczek i zwalcza wolne rodniki. Zawarte w niej składniki przyspieszają rozpad tłuszczów, dzięki czemu spirulina jest ważnym składnikiem produktów antycellulitowych. Dostępna jest w postaci kremów i maseczek, a także w tabletkach jako suplement diety.
 • Sałata
  W ostatnim czasie możemy zauważyć, że zapanowała swoista moda na spożywanie produktów z błonnikiem. Informacje o tym, że jakieś płatki czy makaron zawierają błonnik zazwyczaj jest w jakiś sposób wyróżniona. Czy jest to rzeczywiście tak istotne? Jakie korzyści przynosi spożywanie produktów bogatych w błonnik?
 • Cytryna i limonka
  Od najmłodszych lat, przy każdym spadku odporności, przeziębieniu czy gorączce, sięgamy po witaminę C. Choć ochronna rola witaminy C jest imponująca, jej znaczenie dla organizmu jest znacznie szersze.