tasiemiec ludzki

Artykuły dotyczące tematu tasiemiec ludzki znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące tasiemiec ludzki. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Uwaga! W co drugim słoju jagód jest zaraza
  Epidemiolodzy apelują, by nie jeść leśnych jagód, poziomek i malin prosto z krzaka, bo rośliny często są "hotelem" dla tasiemca o nazwie bąblowiec. Wywołuje on bąblowicę, która wyniszcza organizm jak rak. "Koledzy z Wojskowego Instytutu Higieny przebadali kilkadziesiąt słoików jagód. W co drugim były jaja bąblowca" - zdradził "Faktowi" prof. Józef Knap z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
 • "Plebania"/fot.Darek Majewski
  Wygląda na to, że popularny tasiemiec nadawany w TVP1 od 11 lat zniknie z wizji. W przyszłym roku "Plebanię" ma zastąpić nowy obyczajowy serial z kryminalnymi wątkami, pod tytułem "Galeria".
 • Rozbity prezydencki tupolew
  Co kryją smoleńskie akta? "Newsweek" dotarł do dokumentów ze śledztwa. Papiery pokazują przerażającą prowizorkę. Ciekawe okazują się też zeznania chorążego Musia, który obciąża dowódcę Jaka-40.
 • Kadr ze spotu PO
  Partia Donalda Tuska uprzedza marsz PiS zaplanowany na 13 grudnia. Wyemitowała 30 sekundowy spot telewizyjny. "Usiądźmy przy jednym stole i już na zawsze trzymajmy się razem" - mówi m.in. w spocie premier.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Na niecodzienny pomysł wpadli radni stolicy. Poprosili by Hanna Gronkiewicz-Waltz opracowała mapę nasypów kolejowych ze szczawiem i sadów ze śliwkami mirabelkami.
 • Rzeźnia - zdjęcie ilustracyjne
  Mięso z martwych bądź chorych zwierząt, z ubojni w okolicach Białej Rawskiej, trafiało do firm z pięciu województw. Tak wynika z ustaleń prokuratury rejonowej w Rawie Mazowieckiej.
 • Zvi Rav-Ner
  Polski ambasador musiał pojawić się w izraelskim MSZ, gdzie tłumaczył się z zakazu uboju rytualnego. Na polską odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Nasz resort zaprosił na rozmowę izraelskiego dyplomatę.
 • "Newsweek" opisuje spotkanie z 2 sierpnia w ogrodzie hotelu Belweder nieopodal Kancelarii Premiera. Z premierem spotkali się wtedy przedstawiciele trzech regionów PO: kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Premier chyba nie spodziewał się, że spotkanie było nagrywane.
 • Nagranie, w którym premier Donald Tusk nazywa jednego z działaczy PO "pisiorem" i zapowiada jego degradację wywołało lawinę komentarzy. Część polityków jest zniesmaczona wypowiedzią premiera.
 • "To trochę kuriozalna sytuacja, że na zamkniętym partyjnym spotkaniu działacze z Dolnego Śląska nagrywają premiera i wysyłają to do mediów" - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Biernat z PO. Sugeruje również, by o komentarz w tej sprawie zapytać odpowiedzialnego za region Grzegorza Schetynę. Były szef MSWiA przyznał, że fakt upublicznienia nagrania jest "niegodne i nieplatformiane".
 • Leszek Balcerowicz
  Żadna partia polityczna nie przedstawiła programu, którego wcielenie w życie zapobiegałoby trwałemu spowolnieniu polskiej gospodarki. Niemal wszyscy mówią tylko, na co będą wydawać pieniądze – przekonuje Leszek Balcerowicz.
 • Krystyna Pawłowicz
  Kto jak kto, ale posłanka PiS Krystyna Pawłowicz znana jest ze swoich ostrych poglądów na temat równości płci. Dała im szczególny wyraz w rozmowie z portalem epowiatostrolecki.pl.
 • Adam Michnik
  Dziś stacje telewizyjne i wspierająca je "Gazeta Wyborcza" stoją tam, gdzie u zarania III RP Jerzy Urban i tygodnik "NIE" - twierdzi publicysta Rafał Ziemkiewicz.
 • Adam Michnik
  Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" przekonuje, że nikt obecnie nie jest w stanie zagrozić pozycji Bronisława Komorowskiego w kolejnych wyborach prezydenckich. "Mamy na ogół szczęście do prezydentów" - mówił Adam Michnik w programie Tomasza Lisa.
 • Zdjęcia z konferencji przed XXIII finałem WOŚP
  Prawicowy dziennikarz z Telewizji Republika, Michał Rachoń został wyrzucony siłą z konferencji Jurka Owsiaka. Co się wydarzyło na warszawskim Torwarze? Zobacz zdjęcia z konferencji przed 23. finałem WOŚP.
 • Szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, główny pomysłodawca i realizator corocznego Finału WOŚP Jerzy Owsiak podczas 23. Finału WOŚP w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie
  Ponad 36 milionów złotych zadeklarowanych i ponad milion złotych na koncie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała 23 finał. Zbiórka odbyła się wczoraj, ale, jak mówi rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies, wiele aukcji internetowych cały czas trwa. Dlatego kwoty będą rosnąć.
 • Mężczyzna przyklejony taśmą do ściany
  Niebieska karta ma pomóc walczyć z przemocą w rodzinie. Na rynku pracy doszło do takiego zdziczenia, że najwyższa pora, by takie karty wprowadzić w firmach.