zapalenie skóry

Artykuły dotyczące tematu zapalenie skóry znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zapalenie skóry. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Wydawnictwo jest ilustrowane grafikami
  Wydany niedawno w Niemczech "Alfabet polskiego cudu" ("Alphabet der polnischen Wunder") to jedyny w swoim rodzaju leksykon poświęcony współczesnej Polsce. Napisany z myślą o ludziach, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej, niż podaje zachodnia prasa - pisze DZIENNIK.
 • Chcesz zwiększyć odporność organizmu, poprawić sobie nastrój i wzmocnić serce? Idź na słońce. 10 minut dziennie albo trzy razy w tygodniu po 20 minut. Opalanie dla ludzkiego zdrowia to sprawa na wagę życia. Tak mówią naukowcy. Słoneczne światło chwalą fizjolodzy, ortopedzi i kardiolodzy - przekonuje "Fakt".
 • Bikini, strefa specjalnej troski
  Już niedługo lato, wakacje, czas gorących plaż, palącego słońca, pięknych kobiet. Dlatego przed letnią odsłoną naszych intymnych części ciała zależy nam na seksownym wyglądzie. Do bikini musisz mieć idealnie gładkie... okolice bikini. Podpowiemy, jak uzyskać taki efekt, nie podrażniając delikatnej w tych okolicach skóry.
 • Ładne, modne i po prostu – wygodne. A jednak ortopedzi załamują nad nimi ręce. Niektóre fasony letnich butów mogą przyczynić się do poważnych kłopotów zdrowotnych i groźnych powikłań w przyszłości. Jakie buty kupować a które omijać szerokim łukiem?
 • Skóra dziecka cierpiącego na AZS wymaga szczególnej pielęgnacji.
  W Polsce na atopowe zapalenie skóry (AZS) cierpi co piąte dziecko. Na chwilę obecną medycyna nie jest w stanie całkowicie wyleczyć cierpiącego na atopię, gdyż jej przyczyny nadal nie są do końca poznane. Dlatego rodzice pragnący ulżyć swoim pociechom muszą skupić się przede wszystkim na odpowiedniej pielęgnacji ich skóry.
 • Ubranka dla małego alergika: jak je wybrać, w czym prać?
  Niejedna mama stykała się u malucha z takimi problemami, jak potówki, oznaki alergii, atopowe zapalenie skóry… Ubranka to „druga skóra”, więc im także należy się odpowiednia porcja uwagi. Właściwie dobrane i czyszczone pozwolą uniknąć alergii, zabezpieczą organizm przed chłodem i przegrzaniem oraz pozwolą maluchowi na aktywne i niczym nieskrępowane poznawanie świata. Jak wybrać te właściwe?
 • Stringi mogą szkodzić zdrowiu kobiety.
  Zła wiadomość dla miłośniczek kusej bielizny! Popularne stringi są niezdrowe - twierdzi wielu lekarzy. Wszystko przez często sztuczny materiał, który przylega ściśle do delikatnej skóry pań i może powodować zapalenia i groźne infekcje. Warto pomyśleć nad zmianą bielizny!
 • Rozgrzewająca kąpiel to świetny sposób na zimowe chłody.
  Zimą niemal każdego dnia szukamy sposobów na rozgrzanie. Niskie temperatury, śnieg oraz przeszywający lodowaty wiatr sprawiają, że bardzo często wracamy do domu kompletnie przemarznięci i jedyne, o czym myślimy, to jak najszybciej się ogrzać. Jest na to wiele sposobów, takich jak wypicie gorącej herbaty czy relaks pod ciepłym kocykiem. Najlepszym jednak sposobem jest odprężająca, a zarazem rozgrzewająca kąpiel w wannie lub pod prysznicem.
 • Fish peeling
  Do gry w rosyjską ruletkę porównać można przystąpienie do zabiegów kosmetycznych, w których wykorzystywane są rybki garra rufa. Eksperci ostrzegają, że ten modny, chętnie wykorzystywany w trakcie wakacyjnych wojaży zabieg oczyszczania skóry, może skończyć się wyjątkowo nieprzyjemnie...
 • Matka z dzieckiem na zimowym spacerze
  Zimą, delikatna skóra dziecka narażona jest na podrażnienia, odparzenia i odmrożenia. Dlatego w tym czasie wymaga szczególnej troski. Oto miniporadnik dotyczący pielęgnacji skóry dziecka zimą.
 • Kobieta przeglądająca się w lustrze
  Zdrowie psychiczne ma ogromny wpływ na stan ludzkiej skóry. Z licznych badań wynika, że nawet 80 proc. pacjentów klinik dermatologicznych ma problemy o podłożu psychicznym. Najczęstsze schorzenia dermatologiczne, których przyczyną są emocje, to świąd idiopatyczny, różnego rodzaju wypryski oraz nadmierna potliwość. Aby walka z nimi była skuteczna, niezbędna jest nie tylko pomoc dermatologa, lecz także relaksacja, a w skrajnych przypadkach nawet psychoterapia.
 • Kobieta pije mleko
  W naszej kulturze najbardziej rozpowszechnionym i najłatwiej dostępnym rodzajem mleka jest mleko krowie. Ale przecież inne ssaki również dają mleko, a najbardziej zbliżone do mleka kobiecego jest mleko klaczy! Skoro tak, to czy nie ono jest najbardziej odpowiednie dla człowieka?
 • Kobieta w kuchni
  Jeśli Twoja skóra jest podatna na przesuszenia, a w szczególności, jeśli chorujesz na łuszczycę lub atopowe zapalenie skóry, powinnaś (lub powinieneś) szczególnie uważać na to, co jesz. Wprowadzając kilka ograniczeń do diety, możesz znacząco poprawić stan skóry.
 • Twarz
  Lekarze mający do czynienia z chorobami skóry coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że samo leczenie dermatologiczne w wielu przypadkach nie wystarczy. W terapii konieczny jest udział specjalisty od zaburzeń psychicznych. Dlatego właśnie w Polsce otwierane są kolejne gabinety psychodermatologów, z których korzystają między innymi chorzy na łuszczycę, AZS czy trądzik.